Piątka do Giżycka – znów będzie podium?

Dużymi krokami zbliża się kolejny sezon curlingowy. Pierwszy poważny sprawdzian dla krajowej czołówki za niecały miesiąc w Toruniu, ale już za kilka dni pięciu zawodników Axla Toruń rozpocznie treningi na międzynarodowym obozie szkoleniowym w Giżycku.

– To coroczne zgrupowanie treningowe, podczas którego zajęcia prowadzą zagraniczni szkoleniowcy – mówi Bartosz Jakubowski. – Będziemy tam już po raz trzeci i zawsze chętnie wracamy, bo jest to doskonała okazja do podniesienia swoich umiejętności. Dodatkowo piękna okolica i świetna atmosfera sprawiają, że jest to mile spędzony czas.

Na „Mazury Curling Festival 2015” do Giżycka pojedzie dwóch graczy: Bartosz Jakubowski i Paweł Piotrowicz oraz trzy zawodniczki żeńskiej drużyny Poczwórny Axel: Aldona Sztyma, Jolanta Różańska i Małgorzata Litwin. Pięć dni poświęcą na intensywne treningi na lodzie oraz zajęcia z taktyki curlingowej. Na zakończenie odbędzie się trzydniowy towarzyski turniej, w którym nasze miasto będzie reprezentowała mikstowa drużyna Axel Zabójczy Kwartet (w zeszłym roku zajęła w Giżycku 2. miejsce, pokonując w meczu o medal zawodników z Kanady).