Regulamin Mentor Toruń Cup 2015

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem turnieju Mentor Toruń Cup, który odbędzie się w dniach 25-27 września.

Postanowienia ogólne

Drużyny muszą być gotowe do gry 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia rozgrywki. Przed grą nie są zaplanowane rozgrzewki. Każda drużyna przed meczem zagrywa LSD (zasady: patrz u dołu strony). Godziny meczy mogą być przesunięte, po uprzednim poinformowaniu zainteresowanych drużyn, z powodu złych warunków lodowych, tak aby zapewnić jak największą jakość lodu.

System rozgrywek

Mentor Toruń Cup 2015 rozgrywany jest systemem triple knock-out, z dodaniem meczu o 15. miejsce. Każda drużyna ma zagwarantowane rozegranie co najmniej czterech spotkań. Do niedzielnych play-offów awansuje osiem drużyn. Szczegółowy harmonogram zostanie przedstawiony w osobnej wiadomości.

Otwarcie zawodów

W piątek po pierwszej kolejce odbędzie się oficjalnie otwarcie zawodów (ok. 11:05). Prosimy o przybycie.

Długość spotkań

Mecze składają się z 8 partii. Piątkowe i sobotnie spotkania oraz ćwierćfinały są ograniczone czasowo. Po 110 minutach gry nadawany jest sygnał informujący, że trwający end jest ostatnim. Na lodowisku zostanie zamontowany zegar, który będzie odmierzał ostatnie 90 minut spotkania. End uważa się za rozpoczęty, jeżeli wszystkie kamienie poprzedniego enda zatrzymały się lub opuściły pole gry.

Sytuacje remisowe

Wszystkie mecze muszą być rozstrzygnięte. Jeżeli mecz zakończy się remisem, rozgrywany jest extra end. Po wyblankowaniu extra enda nastąpi DOZ (draw o zwycięstwo) – indywidualny tee-shot. Drużyna, która rozpoczynałaby kolejnego extra end, zagra jako pierwsza. Jeżeli nie przyniesie on rozstrzygnięcia, procedura będzie powtarzana aż do skutku. Ze względu na brak sędziego, “mierzenie” nastąpi podobnie jak w przypadku last stone draw.

Kolejki finałowe

W kolejkach półfinałowej i finałowej drużyny rozegrają 8 endów bez limitu czasowego. W przypadku remisu nastąpi jeden extra end. W przypadku wyblankowania extra enda, nastąpi DOZ.

Last stone draw

Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie ustalany jest za pomocą last stone draw. Drużyny przed meczem dokonują losowania, którego zwycięzca wybiera kolor kamieni albo kolejność rozgrywania LSD. Pozostały wybór przypada przeciwnikowi. Drużyny powinny być gotowe na lodzie na 5 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia kolejki, by rozegrać LSD. Procedura jest następująca:

1. Pierwsza drużyna zagrywa treningowy tee-shot w stronę tablic.
  2. Druga drużyna zagrywa treningowy tee-shot w stronę tablic.
  3. Pierwsza drużyna zagrywa last stone draw w stronę tablic. Jeżeli kamień zatrzymał się w domu i nie pokrył guzika, nie jest usuwany.
  4. Druga drużyna zagrywa last stone draw w stronę tablic. Obie drużyny powinny dołożyć wszelkich starań, by kamienie nie zderzyły się (nie powinno to jednak wpływać na wybór strony, którą zagrywa druga drużyna). Jeżeli zderzenie będzie prawdopodobne, pierwszy kamień powinien być przesunięty.
  5. Drużyny same ustalają, kto wygrał LSD. Jeżeli nastąpił remis, bądź nie można ustalić zwycięzcy, następuje rzut monetą. Wyłania on zwycięzcę LSD.
  6. Zwycięzca LSD wybiera, czy chce zagrać pierwszy czy drugi kamień w pierwszym endzie.