Toruński Klub Curlingowy kontynuatorem tradycji Axla!

Sekcja curlingu MKS Axel Toruń skończyłaby w marcu 10 lat. Przez ten czas toruński curling rozwinął się jeśli chodzi o liczbę zawodników, liczbę drużyn i aktywność turniejową. Na liście sukcesów sekcji znajdziemy: złoty i brązowy medal mistrzostw Polski juniorów, srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, brąz mistrzostw Polski seniorów.

W ostatnim roku Toruń Curling Team wywalczył 5. miejsce w Mistrzostwach Polski oraz 7. miejsce w Polskiej Lidze Curlingu. Toruńskie drużyny odnoszą także sukcesy w turniejach towarzyskich i są liczącym się przeciwnikiem dla drużyn z innych ośrodków.

Teraz najważniejsze. Pragniemy ogłosić że, w związku z coraz większą liczbą zawodników uprawiających w naszym mieście ten olimpijski sport, w miejsce sekcji curlingu MKS Axel powstaje samodzielny TORUŃSKI KLUB CURLINGOWY, który, dzięki porozumieniu z MKS Axel, przejmuje tradycję i dorobek sekcji. Prezesem klubu został Bartosz Jakubowski, a w skład zarządu weszli także Maciej Turek i Mateusz Kulik. Komisję rewizyjną tworzą: Paweł Piotrowicz (przewodniczący), Radosław Kowalski i Michał Gasewicz.

To zupełnie nowy rozdział w historii toruńskiego curlingu. Mamy nadzieję, że kolejne 10 lat będzie jeszcze bogatsze w sukcesy sportowe, a członkowie klubu będą nadal propagowali ten piękny sport wśród mieszkańców naszego miasta.

Czegóż można życzyć toruńskim curlerom w tym historycznym momencie? Oczywiście DOBREJ GRY na następne lata!