Skuteczni nie tylko na torze

Toruński Klub Curlingowy, który powstał późną jesienią ubiegłego roku, jako kontynuator tradycji curlingowej sekcji MKS Axel Toruń, odnosi sukcesy nie tylko na lodzie. Także w pozyskiwaniu zewnętrznych środków na popularyzację curlingu.

Kilka miesięcy temu zostały złożone dwa projekty w ramach programu „Inicjuj z FIO”. Jeden ­ przez klub, drugi przez trzyosobową grupę jego przedstawicieli: Sebastiana Lichego, Dorotę Broniszewską i Łukasza Szatkowskiego. To program dla młodych organizacji (mniej niż 18 miesięcy, mniej niż 25 000 zł przychodu w ostatnim roku) i grup nieformalnych.

– Spośród 204 złożonych wniosków, nasze zajęły 26. i 32. miejsce. Dofinansowanie dostały 43 projekty ­ mówi Bartosz Jakubowski, prezes Toruńskiego Klubu Curlingowego. ­ Uzyskaliśmy dotację w wysokości 10 tys. zł.

Na co zostaną przeznaczone te pieniądze? Przede wszystkim na popularyzację curlingu wśród torunian, a także na zachęcenie do trenowania tego sportu osób niepełnosprawnych.

-­ W ramach projektu zakupimy sprzęt sportowy oraz grę kurling, imitującą prawdziwy curling, z pomocą której przeprowadzimy jesienny nabór do sekcji juniorskiej w toruńskich szkołach ­ dodaje Bartosz Jakubowski. ­ Oprócz tego kupimy cztery tzw. extendery, czyli sprzęt, dzięki któremu curling mogą uprawiać osoby niepełnosprawne, i zorganizujemy treningi otwarte dla nich. Jednym z podstawowych celów, dla których istnieje nasz klub, to propagowanie tego pięknego sportu i jak widać nie składamy pustych deklaracji. Chcemy promować curling wśród mieszkańców naszego miasta i regionu!