Kategorie
klub

Skuteczni nie tylko na torze

Toruński Klub Curlingowy, który powstał późną jesienią ubiegłego roku, jako kontynuator tradycji curlingowej sekcji MKS Axel Toruń, odnosi sukcesy nie tylko na lodzie. Także w pozyskiwaniu zewnętrznych środków na popularyzację curlingu.

Kilka miesięcy temu zostały złożone dwa projekty w ramach programu „Inicjuj z FIO”. Jeden ­ przez klub, drugi przez trzyosobową grupę jego przedstawicieli: Sebastiana Lichego, Dorotę Broniszewską i Łukasza Szatkowskiego. To program dla młodych organizacji (mniej niż 18 miesięcy, mniej niż 25 000 zł przychodu w ostatnim roku) i grup nieformalnych.

– Spośród 204 złożonych wniosków, nasze zajęły 26. i 32. miejsce. Dofinansowanie dostały 43 projekty ­ mówi Bartosz Jakubowski, prezes Toruńskiego Klubu Curlingowego. ­ Uzyskaliśmy dotację w wysokości 10 tys. zł.

Na co zostaną przeznaczone te pieniądze? Przede wszystkim na popularyzację curlingu wśród torunian, a także na zachęcenie do trenowania tego sportu osób niepełnosprawnych.

-­ W ramach projektu zakupimy sprzęt sportowy oraz grę kurling, imitującą prawdziwy curling, z pomocą której przeprowadzimy jesienny nabór do sekcji juniorskiej w toruńskich szkołach ­ dodaje Bartosz Jakubowski. ­ Oprócz tego kupimy cztery tzw. extendery, czyli sprzęt, dzięki któremu curling mogą uprawiać osoby niepełnosprawne, i zorganizujemy treningi otwarte dla nich. Jednym z podstawowych celów, dla których istnieje nasz klub, to propagowanie tego pięknego sportu i jak widać nie składamy pustych deklaracji. Chcemy promować curling wśród mieszkańców naszego miasta i regionu!