Toruń Curling Cup rozpoczęty

Dziś, 5 października, rozpoczął się Toruń Curling Cup 2018.
Toruń Curling Cup odbywa się już po raz jedenasty. Są to najstarsze tego typu zawody w Polsce. Areną sportowej rywalizacji będzie lodowisko Mentor Sport przy ul. Szosa Chełmińska 177-181.

Zawody są rozgrywane systemem “triple knock out” (drużyna, która przegra trzy mecze odpada z dalszej rywalizacji).

Triumfator otrzyma puchar ufundowany przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

W gronie szesnastu ekip wystąpią aż trzy, reprezentujące gospodarza i zarazem organizatora turnieju, a więc Toruńskiego Klubu Curlingowego. Wśród faworytów rywalizacji na pewno jest męska drużyna Toruń Curling Team, która rok temu zajęła drugie miejsce i w tym roku będzie walczyć o jego utrzymanie, a może nawet i o złoto. Zespół wystąpi w składzie: Sebastian Lichy, Radosław Kowalski, Mateusz Kulik i skip Bartosz Jakubowski.

– Chcemy zaprezentować się tak, jak przed rokiem – mówi Radosław Kowalski. – Dobre mecze, rozgrywane przed własną publicznością, cieszą najbardziej. W przeciwieństwie do wielu naszych rywali, nie rozpoczęliśmy jeszcze regularnych treningów, więc trudno powiedzieć, jaką formę prezentujemy. Na pewno jednak zrobimy wszystko, by nie zawieść tych, którzy zawsze trzymają za nas kciuki. Jeśli zagramy tak, jak najlepiej potrafimy, to miejsce w końcowej tabeli powinno być zadowalające. Wierzę, że półfinał leży w naszym zasięgu.

Drugi toruński zespół – TKC Mixtura z Miodem wystąpi w składzie: Aldona Sztyma, Jolanta Różańska, skip Małgorzata Litwin, Michał Zakrzewski i Natalia Turek. Z kolei barw trzeciego zespołu – TKC Jakiś Problem będą bronili: Tomasz Hryniewicki, Janusz Szatkowski, Grzegorz Góral, skip Łukasz Szatkowski i Jarosław Kamiński oraz Michał Gasewicz. Dla większości członków tej drużyny będzie to debiut w zawodach tej rangi.

– Odliczamy już dni do rozpoczęcia zmagań, które dla naszego klubu oznaczają też początek sezonu – mówi Bartosz Jakubowski, prezes TKC. – Zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, by zorganizować dobre zawody. I jestem przekonany, że podobnie będzie w tym roku, a uczestnicy rywalizacji, curlerzy z całej Polski, wyjadą z Torunia zadowoleni.

Turniej Toruń Curling Cup 2018 dotowany jest przez gminę miasta Toruń.