Dzieje się w curlingowym świecie

Brad Gushue uratował honor Kanadyjczyków i wywalczył brązowy medal olimpijski, ale o tym później bo są ważniejsze rzeczy 😉

Na lodowisku Mentor w Toruniu (tym samym, na którym za tydzień będzie trening otwarty) niezwykłe emocje w Toruńskiej Amatorskiej Lidze Curlingu. Drużyna CDN mogła tydzień temu zdobyć puchar, ale została zatrzymana przez Kulturalnych. Dziś odbędą się dwa mecze, a wszystko wskazuje na to, że o zwycięstwie w lidze zadecyduje ostatni mecz 11 marca.

Trwa też turniej Sikawa Curling Classic, w którym gra Toruń Curling Team. Na razie chłopaki bez zwycięstwa, ale przed nimi jeszcze cztery mecze i liczymy, że nadejdą w końcu dobre wieści.

Jeżeli jeszcze nie próbowałeś curlingu, a chciałbyś zagrać w turnieju to pierwszym krokiem powinno być przybycie na trening otwarty za tydzień!

Wracając do Igrzysk, najbardziej curlingowy kraj na świecie – Kanada, o mały włos nie zdobyłaby żadnego medalu w tym roku. Na fazie grupowej swój udział zakończyła para mieszana i drużyna kobieca. Brad Gushue i jego drużyna w meczu o trzecie miejsce mieli wzloty i upadki, ale ostatecznie wygrali 8-5 i zdobyli brązowe medale. Chwilę po ich meczu odbyły się półfinały kobiet i tam dopiero się działo. Dominujące w fazie grupowej Szwajcarki i Szwedki przegrały swoje półfinały! Szwajcarki dały się zaskoczyć Japonkom w piątej partii, którą przegrały aż za cztery punkty. Goniły na tyle skutecznie, że w ostatnim endzie Japonki musiały wjechać na 4-fout aby wygrać. Udało im się zatrzymać na samym jego końcu.Zupełnie szalony przebieg miał drugi półfinał, który zaczął się od enda za cztery dla Szwedek, na co Brytyjki odpowiedziały trzema punktami. Na dwie partie przed końcem Szwedki nadal prowadziły jednym punktem i wtedy cztery zdobyły Brytyjki! Szwedkom udało się doprowadzić do dogrywki, ale w tej drużyna Eve Muirhead zagrała bezbłędnie i awansowała do finału.

Jutro dalszy ciąg emocji: o 7:50 mecz finałowy mężczyzn: Szwecja – Wielka Brytania, a o 13:05 mecz o brązowy medal kobiet. Finał kobiet o godzinie drugiej w nocy z soboty na niedzielę.