Toruń Curling Cup 2022 już w ten piątek

Zapraszamy na trzynastą edycję turnieju curlingowego Toruń Curling Cup, który odbędzie się 25-27 marca 2022 r. na lodowisku Mentor Sport – Szosa Chełmińska 177-181.

Nasze zmagania sportowe zawsze gorąco przyjmowane są przez polskie środowisko curlingowe oraz media. Podobnie jak w latach ubiegłych, w zawodach wezmą udział czołowe drużyny polskie, medaliści mistrzostw naszego kraju oraz reprezentanci Polski na arenie międzynarodowej. W turnieju wezmą udział 22 drużyny, więc spodziewamy się około 100 uczestników. Chcemy również podkreślić integracyjny charakter turnieju – z pełnosprawnymi osobami rywalizować będą drużyny osób niepełnosprawnych ruchowo oraz niesłyszących.

Warto dodać, że toruńska impreza jest jedną z najstarszych rozgrywanych cyklicznie w Polsce.

Zawody zaczynają się w piątek o godzinie 08:00 i od razu w pierwszej kolejce zagrają drużyny Toruńskiego Klubu Curlingowego: CDN i Toruń Curling Team. Zawodnicy pierwszej z tych drużyn w podobnym składzie rok temu zajęli ostatnie miejsce i teraz będą walczyć o poprawę rezultatu. Toruń Curling Team w 2019 roku skończył na szóstym miejscu, ale rok wcześniej wygrał całą imprezę. O powtórzenie tego sukcesu może być ciężko, bo z różnych przyczyn większość meczów zagra w niepełnym składzie.

Również o 08:00 na lód wyjdą torunianie z drużyny Prawy Ostry, która dwa tygodnie wcześniej wywalczyła zwycięstwo w Toruńskiej Amatorskiej Lidze Curlingu. Będzie to dla nich debiut w zawodach ogólnopolskich.

Toruńskie drużyny zagrają ponownie o 12:30 z innymi przeciwnikami, a pozostałe kolejki startować będą o 10:15, 15:15, 17:30 i 19:45.

Pełen harmonogram oraz wyniki na żywo można znaleźć tutaj.

Turniej objęty jest dotacją Gminy Miasta Toruń, która przyczynia się w dużej mierze do rozwoju turnieju.

W niedzielę około godziny 18.30 zapraszamy na trening otwarty dla wszystkich chętnych mieszkańców Torunia! Będzie to doskonała okazja żeby spróbować curlingu, a dla tych którzy już próbowali – zobaczyć jak kamienie poruszają się po profesjonalnie przygotowanym lodzie.