Nowy rozdział w historii toruńskiego curlingu

Powstał Toruński Klub Curlingowy – nowy klub na sportowej mapie Torunia, który zrzesza zawodników tej olimpijskiej dyscypliny i prowadzi działalność szkoleniową i popularyzującą curling. TKC został zarejestrowany w grudniu 2015 r., ale na mocy porozumienia podpisanego z MKS Axel Toruń, który do tej pory prowadził sekcję curlingową, przejął zawodników, osiągnięcia i tradycję sekcji, działającej w Toruniu prawie od 10 lat.

– Otwieramy zupełnie nowy rozdział w historii toruńskiego curlingu – mówi Bartosz Jakubowski, prezes nowo powstałego klubu. – Postawiliśmy na samodzielność w związku z coraz większą liczbą zawodników uprawiających w naszym mieście ten sport. Jesteśmy wdzięczni władzom MKS-u Axel i firmy Mentor za to, co do tej pory zrobiły dla rozwoju curlingu. Nie rozstajemy się jednak, wspólnie zadeklarowaliśmy bowiem współpracę organizacyjną, sprzętową i lokalową służącą rozwojowi sportu curlingowego, w tym szkolenia dzieci i młodzieży.

– Mamy nadzieję, że kolejne dziesięć lat będzie jeszcze bogatsze w sukcesy sportowe, a członkowie klubu będą nadal propagowali ten piękny sport wśród mieszkańców naszego miasta – dodaje Mateusz Kulik, sekretarz stowarzyszenia. – Właśnie takie cele stawiamy teraz przed sobą.

Dodajmy, że największe sportowe sukcesy sekcji curlingowej Axla związane były z drużyną Team Toruń, która wywalczyła złoty i brązowy medal mistrzostw Polski juniorów, srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i brąz mistrzostw Polski seniorów. Obecnie w jej ślady idą zawodnicy Toruń Curling Team – piątego zespołu ostatnich mistrzostw Polski seniorów i siódmego w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu sezonu 2014/2015.

Przy okazji przypominamy, że bieżące informacje z Toruńskiego Klubu Curlingowego dostępne są na stronie internetowej www.curling.torun.pl oraz na facebook.com/torunskicurling. Kontakt mailowy: klub@curling.torun.pl.