Toruń Curling Cup 2019

logo-maleDwunasta edycja turnieju curlingowego „TORUŃ CURLING CUP” odbędzie się w dniach 11-13 października i będzie inna niż dotychczasowe. Zwiększamy ilość uczestników z 16 do 24 drużyn! Oznacza to też nowy system rozgrywek, o którym więcej poniżej. Na początek najważniejsze linki:

Turniej rozegramy systemem łączonym, na który złożą się dwie fazy:

 1. faza grupowa – drużyny zostaną rozlosowane do trzech grup po 8 drużyn. W grupach rozegrają dwie kolejki lekko zmodyfikowanym systemem szwajcarskim – w drugiej kolejce spotkają się drużyny 1 z 4, 2 z 3, 5 z 8 i 6 z 7. Na podstawie zdobytych punktów utworzona zostanie połączona klasyfikacja wszystkich drużyn.
 2. faza pucharowa:
  1. drużyny zostaną rozstawione do drabinki wg powyższej klasyfikacji. Pierwsza szesnastka zaczyna w drabince A, pozostała ósemka trafia od razu do drabinki B.
  2. Gramy systemem double-knock-out czyli przegrana w drabince A powoduje spadek do drabinki B, a przegrana w B powoduje eliminację z turnieju.
  3. Drabinka A kończy się meczami o pierwsze i trzecie miejsce, ustala więc kolejnośc pierwszych czterech drużyn.
  4. Drabinka B ustala dalszą kolejność. Drużyny, które wygrają ostatnie mecze zajmują 5 i 6 miejsce oraz otrzymują nagrodę finansową.
  5. Drużyny, które zajęły miejsca 17-24 i przegrają swój pierwszy mecz w drabince B rozgrywają dodatkowy mecz o miejsca 21-22.

Ilość gwarantowanych meczów pozostaje bez zmian: 4
Maksymalna ilość meczy: 7
Ilość meczy zwycięzcy: 6
Średnia ilość meczy na drużynę: 5

Szczegółowy regulamin zostanie opublikowany na tej stronie przed rozpoczęciem turnieju.