Toruń Curling Team rozpoczyna walkę w mistrzostwach Polski

W najbliższą niedzielę w Cieszynie rozpoczną się 13. Mistrzostwa Polski Seniorów w curlingu. W gronie dwunastu drużyn zaprezentuje się też Toruń Curling Team.

Toruński zespół został założony w styczniu 2013 roku. Od tego czasu w mistrzostwach Polski gra regularnie. W swoim debiucie, trzy lata temu, zajął 19. miejsce.  W 2014 roku torunianie uplasowali się na 10. pozycji, zaś rok temu – na piątej. Dzięki temu w finałach tegorocznych MP mieli zapewniony udział bez konieczności rywalizowania w eliminacjach. Jak widać, każdy występ oznaczał postęp i awans przynajmniej o kilka miejsc w hierarchii polskiego męskiego curlingu. Czy podobnie będzie w tym roku?

– Wedle tej tendencji powinniśmy w tym sezonie zająć trzecie miejsce i taki jest też nasz cel – podium mistrzostw Polski – mówi Bartosz Jakubowski, skip zespołu. –  Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że na pewno nie będzie łatwo, bo w stawce finalistów znajdują się bardzo doświadczeni i utytułowani rywale. Niemniej czujemy, że zrobiliśmy w tym sezonie spore postępy i jesteśmy gotowi do podjęcia walki o jak najwyższe cele.

W fazie grupowej tegorocznych mistrzostw nasza drużyna zmierzy się kolejno z: AZS-em Ice Rockets Gliwice (niedziela, godz. 18.30), CCC Stone Dragons Warszawa (poniedziałek 8.30), Marleksem Katowice (aktualny mistrz Polski, poniedziałek, 14.30), Grey Wolves Warszawa (poniedziałek, 20.30) oraz CCC Mleko Warszawa (wtorek 12.30).

– Stawiam przed zespołem ambitny cel – dodaje Mateusz Kulik, grający trener drużyny – Celujemy w czołową trójkę. Doskonale wiem, że jest to trudne, ale wykonalne zadanie, które przy dokładnej i uważnej grze może zostać zrealizowane. Chyba każdy sympatyk naszego klubu chciałby dostać taki prezent w pierwszym roku jego działalności. Patrząc na zbliżający się turniej z perspektywy sportowej, to należy podkreślić, że każda z drużyn będzie wymagającym przeciwnikiem i nie możemy żadnej z nich lekceważyć.

W mistrzostwach Polski barw Toruń Curling Team będą bronili: Sebastian Lichy, Mateusz Kulik, Paweł Piotrowicz i Bartosz Jakubowski. Mało realny, z przyczyn osobistych, jest występ Radosława Kowalskiego. Dodajmy, że udział naszej drużyny w tej imprezie dotowany jest przez miasto Toruń.

Zanim w Cieszynie rozpoczną się zmagania o medale mistrzostw Polski, na tamtejszym lodowisku, od piątku do niedzieli, rozgrywany jest towarzyski turniej Silesian Grand Prix. W międzynarodowym gronie 30 zespołów występuje mikstowy Zabójczy Kwartet w składzie: Małgorzata Litwin, Natalia Turek, Paweł Piotrowicz i Bartosz Jakubowski.