Toruń Curling Team w mistrzostwach Polski

W najbliższy czwartek (6 kwietnia) na lodowisku „Tafla” w Gliwicach rozpocznie się turniej finałowy mistrzostw Polski w curlingu. W stawce dwunastu męskich zespołów jest Toruń Curling Team.

Nasza drużyna, która powstała na początku 2013 roku, niemal od razu trafiła do krajowej czołówki, o czym mogą świadczyć dwa piąte miejsca w mistrzostwach Polski (2015 i 2016) oraz dwie czwarte pozycje w Polskiej Lidze Curlingu (2016 i 2017). Na Śląsku torunianie będą chcieli potwierdzić miejsce wśród najlepszych polskich teamów.

– Do Gliwic jedziemy zmotywowani, po dobrym przepracowaniu elementów przygotowawczych na najważniejszy turniej w sezonie – mówi Mateusz Kulik, grający trener drużyny. – Będziemy starać się, aby po raz kolejny zdobyć miejsce dające nam bezpośredni awans do finałów przyszłorocznych zmagań, czyli uplasować się przynajmniej w czołowej szóstce.

W fazie eliminacyjnej torunianie wystąpią w bardzo silnej grupie A. Za rywali będą mieli m.in.: aktualnych mistrzów Polski i reprezentantów kraju na ostatnie mistrzostwa Europy – Sopot Curling Team, aktualnych mistrzów Polski seniorów (50+) i reprezentantów kraju na kwietniowe mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej w Kanadzie – Old Curlers Warszowice i ekipę Monkey Man Łódź, która triumfowała w dwóch ostatnich edycjach Polskiej Ligi Curlingu.

– Poza tym w grupie zmierzymy się z czwartą drużyną poprzednich MP, a więc Stone Dragons Warszawa oraz mocnym zespołem POS-u Łódź, dowodzonym przez Jeremiego Telaka, wychowanka naszego klubu – dodaje Radosław Kowalski, zawodnik Toruń Curling Team. – Stawka jest niesamowicie wyrównana, więc każdy mecz musimy rozegrać na pełnym skupieniu i przy pełnym zaangażowaniu. Tylko wtedy możemy uzyskać wynik, który będzie nas satysfakcjonował.

Dodajmy, że w grupie B wystąpią ekipy: Marlex Katowice, Juniorzy Warszowice, AZS Ogień Gliwice, AZS Smok Gliwice, CCC Mlekum Warszawa oraz POS 30th Łódź.

Toruń Curling Team wyjeżdża do Gliwic w pełnym pięcioosobowym składzie. Oprócz Kulika i Kowalskiego, barw naszej drużyny będą bronić: Bartosz Jakubowski, Paweł Piotrowicz i Sebastian Lichy. Udział zespołu w mistrzostwach Polski dotowany jest przez miasto Toruń.