Toruń Curling Team na podium TCC 2017!

Reprezentantki Polski z Curling Team Łódź okazały się najlepsze w 10. jubileuszowym turnieju Toruń Curling Cup, rozegranym w miniony weekend na lodowisku Mentor Sport. W finale pokonały gospodarzy – Toruń Curling Team. Trzecie miejsce zajął SoftClub z Białorusi. Impreza została zorganizowana przez działaczy i zawodników Toruńskiego Klubu Curlingowego.

– Gospodarzom gratulujemy sukcesu sportowego i organizacyjnego – stwierdziła po zawodach Agnieszka Kachel z ISRS Culani Warszawa, reprezentantka kraju w curlingu na wózkach. – Dziękujemy za świetny turniej. Gra w Toruniu zawsze sprawia nam frajdę, bo wiemy, że organizacyjnie wszystko jest tu dopięte na ostatni guzik.

Do trzydniowej rywalizacji przystąpiło szesnaście zespołów, w tym dwa z zagranicy – SoftClub z Białorusi, czyli reprezentacja tego kraju na MŚ mixtów, oraz Albatros, czyli wózkowicze z Włoch. W tym gronie był też przedstawiciel gospodarzy, ekipa Toruń Curling Team (Sebastian Lichy, Radosław Kowalski, Mateusz Kulik i skip Bartosz Jakubowski). Torunianie przez dwa pierwsze dni grali ze zmiennym szczęściem i wygrane przeplatali porażkami.

– Zaczęliśmy od pewnego zwycięstwa nad Białorusinami. Był to mecz, w którym wychodziło nam w zasadzie wszystko – mówi Bartosz Jakubowski. – Później jednak przegraliśmy z reprezentacją Polski seniorów (+50 lat), ale w następnym meczu pokonaliśmy gości z Włoch. Do awansu do ćwierćfinału brakowało nam jednego zwycięstwa. Liczyliśmy, że uda nam się pokonać Ice Rockets Gliwice, jednak znów przydarzył się słabszy mecz. O wszystkim decydowało więc spotkanie z Baltic Team Sopot. Od początku gra nam się nie kleiła, ale na szczęście w końcówce udało nam się zmusić przeciwników do popełnienia kilku błędów i dzięki temu mogliśmy się cieszyć z awansu do czołowej ósemki.

W niedzielę torunianie prezentowali się już znacznie lepiej. W ćwierćfinale zmierzyli się z ekipą Mistrala Kraków, triumfatora turnieju sprzed roku, która do tej pory nie przegrała meczu.

– Przeciwko krakowianom zagraliśmy najlepsze spotkanie w całej imprezie – dodaje Radosław Kowalski. – Byliśmy skupieni, wychodziły nam trudne zagrania, nie popełnialiśmy zbyt wielu błędów. To się przełożyło na pewną wygraną. Poszliśmy za ciosem i w półfinale zrewanżowaliśmy się za wcześniejszą porażkę drużynie z Gliwic. W finale czekały na nas reprezentantki Polski z Curling Team Łódź. Zapowiadał się trudny mecz, bo, moim zdaniem, rywalki to obecnie chyba najbardziej profesjonalny polski team curlingowy. Nie daliśmy im rady. Początek meczu był jeszcze w miarę wyrównany, ale im dłużej trwało spotkanie, tym trudniej było nam odpowiadać na precyzyjne zagrania łodzianek i musieliśmy uznać ich wyższość.

Warto odnotować, że drugie miejsce w turnieju to największy sukces ekipy Toruń Curling Team w jej niespełna pięcioletniej historii, a także pierwsze trofeum dla, powstałego niecałe dwa lata temu, Toruńskiego Klubu Curlingowego.

– Jako skip jestem dumny z zawodników mojej drużyny. Jako prezes TKC jestem dumny z członków klubu, którzy również zasłużyli na medal za doskonałą organizację zawodów – mówi Bartosz Jakubowski. – Ten puchar to nagroda dla nas wszystkich za bardzo udany turniej. Już tradycyjnie Toruń Curling Cup rozpoczyna w naszym klubie sezon. Od października startują treningi, więc korzystając z okazji zapraszam wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w curlingu. Zajęcia będziemy mieli na lodowisku Mentor Sport przy Szosie Chełmińskiej 177-181, w piątki w godzinach 21-23.

Dodajmy, że w łódzkiej drużynie Fazi, przygotowującej się do mistrzostw Polski seniorów (+50 lat), występował torunianin Paweł Piotrowicz.

Wyniki meczów Toruń Curling Team:

TCC – SoftClub 13:3 (5, 1, -1, 3, 3, -1, 1, -1), TCC – Old Curlers Warszowice2:8 (-1, 1, -4, 1, -1, -2), TCC – Albatros 6:1 (1, 1, -1, 2, 1, 1), TCC – Ice Rockets Gliwice 4:8 (2, -2, -1, 1, -3, 1, -2), TCC – Baltic Team Sopot 5:3 (-1, 1, -1, -1, 1, 2, 1), TCC – Mistral Kraków 8:3 (-2, 2, 2, 1, -1, 3), TCC – Ice Rockets 8:6 (-1, 1, -1, 2, 4, -1, -3, 1), TCC – Curling Team Łódź 2:8 (-1, 1, -2, -1, 1, -2, -2).

Końcowa kolejność 10. Toruń Curling Cup: 1. Curling Team Łódź, 2. Toruń Curling Team, 3. SoftClub Białoruś…

6_net

… 4. Ice Rockets Gliwice, 5. Petardy Gliwice, 6. Tricity Sopot, 7. Mistral Kraków, 8. Old Curlers Warszowice, 9. Fazi Łódź, 10. Baltic Team Sopot, 11. Gliwice Curling Team, 12. Albatros Włochy, 13. Plan B Warszawa, 14., Culani Warszawa, 15. Bez Endu Warszawa, 16. Foczki z Zatoczki Sopot.

Warto podkreślić, że 10. Toruń Curling Cup był dotowany przez miasto Toruń. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał prezydent Torunia Michał Zaleski, który objął zmagania honorowym patronatem i ufundował puchary dla najlepszych zespołów.

WYNIKI WSZYSTKICH MECZÓW

GALERIE ZDJĘĆ