Siódma Świąteczna Bitwa Gwiazd za nami!

Już po raz siódmy na lodowisku Mentor Sport odbyła się curlingowa Świąteczna Bitwa Gwiazd, czyli jedna z największych sportowych imprez o charakterze charytatywnym, odbywająca się w Toruniu.

– W tym roku ponownie graliśmy dla Hospicjum Dla Dzieci „Nadzieja” – mówi Mateusz Kulik, członek zarządu Toruńskiego Klubu Curlinowego, organizatora imprezy. – Zebraliśmy 2 825 zł. Były z nami drużyny i poszczególne osoby, które bawią się od początku istnienia Bitwy, ale nie zabrakło też debiutantów.

I chociaż nie rywalizacja sportowa tego dnia była najważniejsza, to należy odnotować, że właśnie debiutująca w Świątecznej Bitwie Gwiazd drużyna Bella Skyway Team (Łukasz Politowski, Adam Bogalecki, Marta Kęsy, Przemek Draheim i Krystian Kubjaczyk) okazała się najlepsza! Drugie miejsce zajęła ekipa OK Tours, a trzecie – Santa’s Little Helpers. Dalsza kolejność: 4. Golfiści, 5. Biurfol, 6. Hospicjum Team II, 7. KP Sport, 8. Copernicana, 9. Hospicjum Team I, 10. Ojcowie Zawodników, 11. Integra4you, 12. Stal Toruń, 13. Ad hoc i 14. Mentor Team.

– To była kolejna udana Bitwa – twierdzi Mateusz Kulik. – Jak co roku w pomoc zaangażowało się wiele osób, nie sposób ich wszystkich wymienić. Były ciasta, słodkości, fanty na loterię. A przede wszystkim radość przedstawicieli hospicjum. Wszystkim należą się podziękowania, ale te szczególne kieruję do pracowników lodowiska Mentor Sport – za przygotowanie obiektu i do pana Zdzisława Raczyńskiego, naszego showmana, dobrego ducha Bitwy, który swoją obecnością i komentarzem uprzyjemnia czas świątecznej rywalizacji.

– Do zobaczenia za rok! – dodaje Bartosz Jakubowski, prezes Toruńskiego Klubu Curlingowego – A korzystając z okazji, w imieniu wszystkich członków naszego klubu, pragnę złożyć wszystkim toruńskim kibicom świąteczne życzenia – zdrowych, spokojnych oraz rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Galeria 1

Galeria 2