Rekordowa zbiórka podczas IX Świątecznej Bitwy Gwiazd

W niedzielne przedpołudnie odbył się po raz dziewiąty świąteczny turniej charytatywny, organizowany przez Toruński Klub Curlingowy. Tym razem udało się zebrać równe 8 000 zł!

“Bez fundamentów nie da się nic zrobić, ale to ściany tworzą dom i pną go w górę – to właśnie Wy – uczestnicy!” – tymi słowami zakończył IX Świąteczną Bitwę Gwiazd Pan Zdzisław Raczyński – komentator tego wydarzenia.

Po raz dziewiąty amatorskie drużyny, złożone z toruńskich przedsiębiorców, sportowców oraz mieszkańców, spotkały się na lodowisku Mentor Sport, aby pomagać potrzebującym dzieciom. Już od sześciu lat gramy dla podopiecznych Hospicjum Nadzieja w Toruniu. W tym roku nie była to już regionalna Bitwa, ale urasta ona do miana międzyregionalnej, ponieważ bawiły się z nami drużyny z Warszawy oraz z Poznania. – mówi Mateusz Kulik – główny organizator Bitwy.

W tej edycji udało się nam zebrać równe 8 000 złotych! Po raz kolejny pobiliśmy rekord w ilości zgromadzonych funduszy. Nie obyłoby się to bez przychylności pozyskanych Partnerów, którzy coraz chętniej włączają się do uświetnienia naszego Turnieju. – podsumowuje Bitwę Łukasz Szatkowski – skarbnik Toruńskiego Klubu Curlingowego.

Z roku na rok poziom sportowy jest coraz wyższy. Mamy drużyny, które są z nami po raz pierwszy, jak i zespoły, które uczestniczą w turnieju już kilka lat. Uczestnicy zawodów oraz kibice (wstęp był wolny) mogli wziąć udział w loterii fantowej, licytacjach, poczęstować się kawą z rowerowej kawiarni oraz zjeść przepyszne domowe wypieki, a dla najmłodszych przygotowana była sala zabaw z przeróżnymi atrakcjami.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn. W tegorocznej edycji Bitwy zwyciężyła drużyna One Sport, która pokonała w finale zespół Santa Skarpeta. Na najniższym stopniu podium zameldowali się Rycerze Hardkoru.

48364252_1054200434783385_8629126722626781184_n