Curlingowa bitwa po raz dziewiąty w szczytnym celu!

bitwa
Curlingowy turniej, gry i zabawy dla całej rodziny, loteria fantowa i wielkie serca skore do pomocy – wielkimi krokami zbliża się IX edycja „Świątecznej Bitwy Gwiazd”. Już po raz kolejny, 16 grudnia 2018 roku od godziny 8:00, na Lodowisku Mentor Sport, kilkanaście drużyn stanie do walki na curlingowych torach. Cel jest jeden – pomóc podopiecznym z Hospicjum „Nadzieja”!

Toruński Klub Curlingowy zaprasza po raz dziewiąty na turniej charytatywny “Świąteczna Bitwa Gwiazd”. Już od kilku edycji celem wydarzenia jest pomoc dzieciom z Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” – cały dochód z turnieju zostanie przekazany na cel tego stowarzyszenia. Dzięki tej inicjatywie zawodnicy TKC chcą propagować swój olimpijski sport zarówno jako rodzinny, jak i dostępny dla wszystkich.

W tej edycji Bitwy wystąpi 16 drużyn – złożone z wielu osób, które na co dzień nie uprawiają curlingu. Wśród zawodników Bitwy znaleźli się toruńscy przedsiębiorcy, urzędnicy, naukowcy czy sportowcy innych dyscyplin. Ponadto dwie ze zgłoszonych drużyn nie pochodzą nawet z Torunia – ich członkowie na wydarzenie przyjadą aż
z Poznania i Warszawy.

Skąd taka nazwa – “Świąteczna Bitwa Gwiazd”? Jak tłumaczą członkowie Toruńskiego Klubu Curlingowego:

Pomagamy dzieciom w okresie świąt Bożego Narodzenia, nasza Bitwa – to nie jest zwykły turniej, gdyż prawdziwymi zwycięzcami są dzieci, a my bijemy tylko kolejne rekordy. Każdy, kto dołącza się do naszej inicjatywy zostaje Gwiazdą, niosąc pomoc i wsparcie dla podopiecznych z Hospicjum “Nadzieja”.

Podczas wydarzenia nie zabraknie także bożonarodzeniowej atmosfery. Dla wszystkich uczestników Bitwy przygotowany zostanie specjalny bufet. Ponadto każdy chętny będzie mógł wziąć również udział w loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami, gdzie każdy los wygrywa! Dodatkowo na najmłodszych czekać będą animatorzy, którzy przeprowadzą wiele pasjonujących gier i zabaw.

Świąteczna Bitwa Gwiazd odbędzie się 16 grudnia od 8.00 do 13.00 na Lodowisku Mentor Sport (Szosa Chełmińska 177-181).

***

Organizatorem Świątecznej Bitwy Gwiazd jest Toruński Klub Curlingowy.

Partnerami wydarzenia są Hospicjum Nadzieja, Mentor Sport, Bike Cafe i Green Bottles.

Partonem medialnym wydarzenia jest Radio Eska Toruń.