Liga się kończy, liga się zaczyna

Rozpoczęliśmy zapisy na kolejną edycję Toruńskiej Amatorskiej Ligi Curlingu, a to chyba dobry moment żeby podsumować poprzednią, prawda?

W sezonie 2021/22 w lidze grało 6 zespołów. Połowa z nich, a mianowicie Prawy Ostry, Kulturalni i CDN, jest z nami od początku czyli od sezonu 2017/18, a nawet wcześniej jeśli liczyć występy w Świątecznej Bitwie Gwiazd. Tylko jeden sezon później dołączyła Iskra Oldboys, a dla Domowników był to drugi start. Mieliśmy też debiutantów – AWT Team.

Beniaminek, w swoim pierwszym meczu (po tylko jednym treningu) sprawił spore problemy zwycięzcom 2 edycji ligi. A w trzecim swoim meczu odniósł pierwsze zwycięstwo z Iskrą Oldboys. Ostatecznie AWT zajął ostatnie miejsce, ale prognozy na kolejny sezon są wzrostowe.

Następne trzy drużyny były bardzo blisko siebie – Kulturalni (4 pkt) po świetnym początku skończyli na piątym miejscu. Iskra (4 pkt) po słabszym początku wspięła się na czwarte. Dwa zwycięstwa w ostatnich kolejkach dołożone do wcześniejszego remisu dały Domownikom 5 punktów i brązowe medale.

Pierwsze i drugie miejsce też dzielił tylko jeden punkt. Wygrali obrońcy tytułu – Prawy Ostry. Mimo, że przegrali bezpośredni mecz z drugim CDN, to w pozostałych meczach nie potknęli się ani razu. Kolejnym ich startem był już debiut w ogólnopolskich zawodach – Toruń Curling Cup. Odnieśli tam jedno zwycięstwo, a prognozy, również w tym przypadku, są wzrostowe.

Polecamy galerię zdjęć z rozdania medali, które odbyło się podczas zakończenia sezonu. Jak zawsze w curlingowym gronie było miło i radośnie. Zapraszamy do dołączenia do nas – wszystkie informacje i formularz do zapisów są na stronie TALC.