Wygrywamy 1. Polską Ligę Curlingu!

Wygrywamy w rozgrywkach 1. Polska Liga Curlingu ! 💪🎊🍾

Szokująca niedziela w Łodzi. Jeszcze dziś rano, na dwie kolejki przed końcem, byliśmy na piątym miejscu z ośmioma punktami, a na czele były dwie drużyny z 12 punktami. Po dobrej grze wygraliśmy swoje oba mecze, a liderzy konsekwentnie przegrywali. Zaszedł chyba jedyny układ dzisiejszych siedmiu meczów, który dawał taki rezultat.

Ostatecznie miejsca pierwsze i szóste w ośmiodrużynowej lidze dzieliły w tabeli tylko dwa punkty.

To były niezwykle wyrównane zawody i tym bardziej cieszy nas, że udało nam się osiągnąć taki rezultat. Nie trenowaliśmy ostatnio zbyt wiele, więc początek weekendu był trudny, ale z meczu na mecz graliśmy coraz skuteczniej i spokojniej. Wyszło powyżej oczekiwań 🤩

Ligę graliśmy w składzie: Radosław Kowalski, Sebastian Lichy, Mateusz Kulik, Paweł Piotrowicz i Bartosz Jakubowski.

Dodajmy, że ponad naszą pierwszą ligą jest jeszcze pięciodrużynowa Ekstraliga, która rozegra swoje mecze za dwa tygodnie. W dniach 01-02.04.2023 zagramy w barażu o udział w Ekstralidze z ostatnią drużyną tejże.

Dziękujemy rywalom za emocjonujące pojedynki w przyjacielskiej atmosferze, rodzinom za cierpliwość, organizatorom i sędziom za włożony trud, Miasto Toruń za wsparcie i Mentor Sport – lodowisko za miejsce do trenowania.